Images-loading
Soutěž v poskytování první pomoci pro základní školy

Soutěž v poskytování první pomoci pro základní školy

Ke konci měsíce listopadu u nás na škole proběhla soutěž v poskytování první pomoci, která má zde již mnohaletou tradici. Na družstva mladších a starších žáků čekaly vždy dvě modelové situace a znalostní test z oblasti první pomoci. Kromě vlastní soutěže si žáci a jejich doprovázející mohli prohlédnout školu a vyzkoušet práci s anatomickými modely několika tělesných soustav. Do soutěže byly také zařazeny dvě novinky, které získaly veliký ohlas. První pomoc u modelové situace v reálném venkovním prostředí dopravní nehody osobního automobilu se čtyřmi zraněnými a k tomu dostat do ruky mobilní telefon, kde se na druhé straně ozve dispečink záchranné služby, to už byl pro starší žáky pořádný úkol, který však hravě zvládli. I přesto, že vítězi se může stát jen jedno družstvo, nakonec jsme vyhráli všichni a těšíme se na další ročník.   

Výsledky:

Kategorie mladších žáků

1. ZŠ Malé Svatoňovice - Müller Jakub, Málková Ema, Leová Viktorie

2. ZŠ Komenského, Náchod - Lepšová Johana, Kubečková Adéla, Lukášová Lucie

3. ZŠ Úpice Lány - Píchová Antonie, Menšíková Vendula, Strachotová Dominika

Kategorie starších žáků

1. ZŠ Úpice Lány - Píša Matěj, Boudyšová Lucie, Rak David

2. ZŠ Úpice Lány - Prouzová Marie, Janečková Petra, Šiková Diviška

3. Zdravotnický kroužek Velké Poříčí - Hurdálková Eliška, Urbanová Anna, Jandáčková Adéla


Na závěr mi dovolte poděkovat všem, kteří se na soutěži podíleli - družstva základních škol a jejich instruktoři, kteří jim věnují množství času, aby je vzorně připravili. Kolegyním Kracíkové, Trejbalové (krom hodnocení, také přihlašování družstev)   a Vymlátilové za dohled nad správností soutěže. Ivě Nývltové za trpělivost při nakupování cen, balení odměn a zajišťování občerstvení. Kolegyni  Tumové nejen za dohled, ale zejména za skvělou přípravu modelových situací, figurantů a dalších činností souvisejících se soutěží. Dále třídě třetích zdravotnických asistentů, kteří hráli zraněné, hodnotili, ukazovali, vařili čaje a kávu, opravovali testy, doplňovali materiál. Díky patří také Víťu Balharovi za tisk diplomů. Vedení školy za podporu a štědrým sponzorům (město Trutnov, ....). Nakonec bych ráda poděkovala Evě Havelkové, která byla dlouhé roky hlavní organizátorkou této podzimní soutěže a předala mi mnoho cenných rad a zkušeností.

Mgr. Kotyková Líba

Odkazy na související články:

https://trutnovinky.cz/zpravy/aktuality/2016/listopad/narek-zranenych-autonehoda-krev-nastesti-jen-jako-soutez-v-prvni-pomoci/

(také se připravuje video pořad v TV Drak)