Images-loading
Setkání pedagogů v Makedonii

Setkání pedagogů v Makedonii

Mezinárodní projekt financovaný v rámci programu Erasmus+ naše škola realizuje ve spolupráci s partnerskými školami ve Finsku, Španělsku a Makedonii.

V týdnu od 14. do 18. 1. 2019 se v rámci tohoto projektu uskutečnilo další setkání pedagogů ve městě Prilep v Makedonii. Toto setkání navázalo na první schůzku pedagogů, která se konala v říjnu u nás ve škole.

Během pracovně nabitého týdne učitelé mimo jiné navštívili partnerskou zdravotnickou školu v Prilepu, absolvovali prohlídku místní nemocnice a diskutovali o dietních systémech v jednotlivých zemích. Hlavní náplní setkání bylo předvedení ošetřovatelských výkonů tak, jak jsou prováděny v Makedonii a následná diskuze o tom, jak se dané výkony provádějí v ostatních partnerských zemích.

Další setkání pedagogů se bude konat v dubnu ve Finsku a v květnu ve Španělsku.

V dalším roce realizace tohoto projektu vycestuje do stejných zemí vždy pět studentů a dva učitelé naší školy.

M. M.