Images-loading
První pomoc v realitě aneb pyšná maminka a hrdá učitelka

První pomoc v realitě aneb pyšná maminka a hrdá učitelka

O víkendu se stala běžná událost pro dopravní statistiky a přesto mimořádná událost pro naši školu. Další z řady našich studentů dokázal, že umí…ONDRA BINAR nevzdal boj o záchranu lidského života čtyřiašedesátiletého vozíčkáře, který zřejmě nedal přednost protijedoucímu vozidlu.

Volala mi jeho maminka, aby mi poděkovala a mohla mi říci, jak je na nás pyšná…na svého syna, že celou situaci zvládl s grácií a klidem. Zhodnotil stav všech zúčastněných, organizoval a radil své mamince, co má dělat a po celou dobu resuscitoval velmi těžce zraněnou osobu. I on se setkal s tím, že ho v masáži nikdo nevystřídal, jako tomu bylo nedávno, kdy také skvěle první pomoc zvládla a několik kilometrů ve vlaku resuscitovala naše dnes již čerstvá absolventka Vendy Stehlíková.


Ondra (po prázdninách už z třetích asistentů) a Vendy doplnili počty našich studentů, kteří ukázali, že se nebojí a mají co nabídnout. A dle toho, co mi Ondra o celé situaci vyprávěl…“Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.“


Já také moc děkuji, že máte zájem, elán, odvahu, a výdrž...nejste jen skvělí na soutěžích, ale hlavně při setkání s náročnou realitou.         


Mgr. Líba KotykováPozn.: Fotografie - "Celostátní soutěž PP Mělník" - Ondra Binar, Claudie Vidímová (ZA 3. B), Stáňa Boučková a kapitán Vláďa Brendl (ZA 4. B) a žlutá trička "Celostátní soutěž Jihlava" - Šárka Suchardová (ZL 3), Ondra a Claudie, kapitánka Kája Lauerová (ZL 3) a trenérka Líba :-)