Images-loading
Předplatné Klicperovo divadlo

Předplatné Klicperovo divadlo


Dne 25. 11. jsme započali již třetí sezonu školních exkurzí do Klicperova divadla v Hradci Králové. I v letošním školním roce se můžeme těšit velkému zájmu ze strany studentů ze „zdrávky“ i „obchodky“. Za hradeckou kulturou se vydáváme v neuvěřitelném počtu 130 lidí, což nám pohodlně vystačí na tři autobusy (a to už je, uznejte, vlastně zájezd).

Letošní porci čtyř předplacených divadelních představení z repertoáru Klicperova divadla jsme odstartovali hrou s názvem „Finský kůň“. Tato současná komedie nás jako diváky zanesla do prostřední finského statku, kde se s humorem a ironií ukázalo, jak devastující mohou být pro obyčejné lidi některé neobyčejné vyhlášky Evropské unie. Pobaveně jsme sledovali osudy několika nešťastníků, kteří si kvůli snům o motorkách, drahému obrazu na stěně, kuličkám z koniny a telefonu, který nefachčí, dokážou pořádně „pohnojit“ život.

Hru spisovatelky Sirkku Peltoly uvádí hradecká scéna od 1. června letošního roku a my ji můžeme jedině doporučit. Příští exkurze nás čeká až v novém roce a jsme zvědaví, co si pro nás divadlo připraví tentokrát.

Za všechny milovníky divadla
Jaroslav Sogel