Images-loading
SOČ - úspěch Matěje Pluhaře!

SOČ - úspěch Matěje Pluhaře!

Letošní průběh okresního kola Středoškolské odborné činnosti výrazně ovlivnily mimořádné události a s nimi spojené uzavření škol. Okresní kolo se tak poprvé v historii konalo online a přineslo s sebou pro studenty i odbornou porotu celou řadu změn. Studenti letos nemohli obhájit své práce přímo před porotou a reagovat tak na jejich dotazy, ale byli nuceni natočit video s prezentací vlastní práce, které porota shlédla a vyhodnotila. Kromě natočení videa studenti také museli ve stanoveném časovém limitu emailem odpovědět na otázky poroty. Tím se jim obhajoba jejich práce velmi ztížila. 

Odborná porota okresního kola SOČ se letos sešla ve velmi kvalitním složení. Do čela poroty usedl doc. RNDr. Jan Kříž, Ph.D. - děkan Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové.

Zasedání poroty proběhlo 16. 4. 2020 online a z výsledků tohoto jednání vyplynul velký úspěch pro Matěje Pluhaře ze ZL4, jehož práci odborná porota doporučila pro postup do krajského kola této prestižní soutěže.

Děkuji Matějovi za výbornou reprezentaci naší školy a přeji mu hodně úspěchů v krajském kole, které se koná online v pondělí 11. 5. 2020.


M. M.