Images-loading
Výměnný pobyt s partnerskou školou Oisterwijk

Výměnný pobyt s partnerskou školou Oisterwijk

V termínu 26.3. – 1.4. 2023 se uskutečnil první výměnný pobyt studentů naší školy s partnerskou školou ve městě Oisterwijk v Nizozemsku, kterého se zúčastnilo 25 studentů z každé školy.

Naše dobrodružství začalo v neděli v 6:30, kdy jsme objednaným autobusem vyrazili na letiště do Wroclavi, ze které nás čekal přibližně hodinový let do města Eindhoven, kde si naše studenty vyzvedli jejich výměnní partneři.

Nás společný program začal v pondělí ve škole, kde naše studenty čekala prohlídka školy, prezentace o Nizozemsku, poznávací hry a lekce holandštiny. Odpoledne studenti společně v malých skupinkách poznávali město Oisterwijk a plnili zadané úkoly na pracovním listu.

Celé úterý bylo věnované návštěvě největšího zábavního parku v Nizozemsku a jednoho z největších v Evropě Eftelingu. Studenti tak měli možnost vyzkoušet nejrůznější atrakce od těch pohodových až po ty adrenalinové.

Ve středu jsme se objednaným autobusem vydali na celodenní výlet do Amsterdamu, kde jsme se kromě prohlídky města a nákupů měli možnost plavit na lodi po slavných kanálech.

Ve čtvrtek jsme všichni společně vyrazili na kolech do lanového parku ve městě Vught, po kterém následovala prohlídka tamějšího koncentračního kempu.

Páteční a zároveň poslední den společného programu strávili studenti ve škole, kde zpracovávali fotky a videa do vlogu, který posléze prezentovali ostatním. Odpoledne pak strávili přípravou jídla, které jsme poté společně konzumovali ve školní kantýně.

Sobotní dopoledne již trávili studenti pouze ve svých rodinách, které je potom odpoledne dopravili na letiště v Eindhovenu. Kolem desáté hodiny večer jsme pak všichni šťastni, v pořádku a plni zážitků dorazili zpět do Trutnova.

 

 

Mgr. Tomáš Dytrych