Images-loading
Druháci v Poslanecké sněmovně

Druháci v Poslanecké sněmovně


V pondělí 15. 5. se za deštivého počasí vydaly 2. ročníky v rámci občanské nauky na exkurzi do Poslanecké sněmovny v Praze. Prohlídka historických prostor Poslanecké sněmovny se konala ve 3 časových intervalech, tudíž každá třída měla jiného průvodce, jiný zážitek. Někteří potkali paní předsedkyni Poslanecké sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou, jiní pana poslance Tomia Okamuru.

Jelikož pondělí není zasedacím dnem, mohli jsme si v klidu prohlédnout prostory Poslanecké sněmovny nejen z galerie pro hosty, ale i z prostor, kde vše probíhá „naostro“ – ze samotného sálu. Průvodci nám vysvětlili princip parlamentarismu v ČR, jeho historický vývoj a fungování jednotlivých zasedání Poslanecké sněmovny včetně způsobu hlasování.

Po prohlídce Poslanecké sněmovny se již za slunečného počasí každá třída vydala lanovkou na Petřín. Cestou jsme mohli vidět kostel Panny Marie Vítězné, kde je uložena světoznámá soška Pražského Jezulátka. Na Petříně si každý student mohl vybrat, zda půjde na rozhlednu a po vyšlápnutí 299 schodů si užije nádherný výhled na Prahu, či se půjde pobavit do Zrcadlového bludiště, nebo si jen posedí v pěkném parku. Potom jsme se již krátkou procházkou přesunuli k autobusům a vyrazili zpět.