Images-loading
Zahraniční návštěva školy

Zahraniční návštěva školy

Někteří z vás možná zaznamenali, že se nám ve dnech 18. - 21. 4. po škole pohybovali čtyři cizinci – tři dospělé osoby a jedno 2,5leté dítě.

Jednalo se o pedagogy z Univerzity Leoardo da Vinci ve španělském Alicante, kteří naši školu navštívili v rámci programu Erasmus+.

Kromě prohlídky naší školy a shlédnutí některých hodin výuky, zavítali také do trutnovské nemocnice a hospicu v Červeném Kostelci. Při poznávání okolí Trutnova podnikli exkurzi do pivovaru Trautenberk v Malé Úpě a výpravu do zoo ve Dvoře Králové.

Španělští kolegové na naší škole ocenili především velmi kvalitní vybavení pro výuku odborných a přírodovědných předmětů a čisté a útulné zázemí, které škola poskytuje svým studentům.

Pro naši školu byla jejich návštěva velkým přínosem. Pokud vše půjde podle plánu, může být toto setkání prvním krokem k další vzájemné spolupráci obou škol. Hlavním cílem této spolupráce je zajištění výměnných pobytů pro studenty a pedagogy z obou škol.

Děkuji svým kolegům za zajištění programu a péči o tyto zahraniční hosty.

M. Matějcová