Images-loading

Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Královéhradeckém kraji - projekt ukončen - Program vzájemného učení 7.- 8. 2. 2015

O víkendu 7. - 8.2. se na naší škole konal další z programů vzájemného učení pro žáky ZŠ zapojených do Projektu na podporu přírodovědného a technického vzdělávání v Královehradeckém kraji.

Na žáky partnerských ZŠ tentokrát čekal pestrý program szaměřený na tři přírodovědné předměty - chemii, biologii a zeměpis.
V učebně chemie si žáci mohli vyzkoušet řadu pokusů na téma „chemie v kuchyni". Žáci odbarvovali coca-colu nebo kečup, napsali si vzkaz tajným písmem, určovali zásaditost nebo kyselost různých druhů tekutin a namíchali si vlastní koktejl. Sérii pokusů pro ně přichystaly absolventky oboru chemie na Univerzitě Hradec Králové.
Další stanoviště se týkalo biologie a žáci si mohli nechat změřit vitální kapacitu plic, EKG a puls srdce při zátěži pomocí experimentálního měřícího systému PASCO. Měření mělo mezi žáky velký úspěch, každý z návštěvníků víkendové akce si z tohoto stanoviště odnesl grafický záznam s naměřenými hodnotami.
Na třetím stanovišti čekal na žáky kvíz ze zeměpisu, v rámci kterého žáci plnili rozmanité úkoly a rébusy. Mimo jiné např. skládali puzzle s významnými světovými památkami, poznávali světové osobnosti z různých odvětví a oborů, určovali názvy měst podle zadaných souřadnic jejich polohy apod.

Fotky najdete zde....