Images-loading

Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Královéhradeckém kraji - projekt ukončen - Program vzájemného učení u nás ve škole

Předposlední víkend v listopadu 2014 (22. - 23. 11. 2014)  se sešli žáci ZŠ Komenského, ZŠ Náchodská, ZŠ Úpice Lány a ZŠ Malé Svatoňovice ke společnému chemicko - biologicko - mysliveckému „soustředění"u nás ve škole.

Chemická část programu obsahovala sérii pokusů, při kterých si žácí mohli vyzkoušet např. zapálení par sfouknuté svíčky, výrobu hasícího přístroje, sledovat vznik ohňostroje. Pokusy si pro žáky připravily absolventky Univerzity Hradec Králové, oboru chemie.
Biologická část programu se skládala z mikroskopování trvalých mikroskopických preparátů, které byly také zakoupeny z finančních prostředků projektu. Na mikroskopování dohlížel osobně pan ředitel naší školy.
Poslední „myslivecko - sokolnická" část programu zahrnovala přednášku odbornice na myslivost a sokolnictví. Přednáška byla obohacena o ukázky živého dravce, pomůcek sokolníka a mysliveckého psa.

V pátek 21. 11. 2014 proběhly chemické pokusy pro žáky naší školy.

FOTO